پرینت رنگی و سیاه سفید

پرینت رنگی و سیاه سفید

امروزه استفاده از پرینت رنگی و سیاه سفید در صنایع مختلف انجام می شود و کاربرد های بسیاری دارد. کاربرد گسترده ی آن باعث شده که بیشتر افراد دستگاه های پرینت رنگی و سیاه سفید را برای دفاتر و منازل خود خریداری کنند. اما در مواردی که نیاز به چاپ با تعداد بالا و ابعاد بزرگ باشد، استفاده از دستگاه های خانگی پاسخگوی نیاز نیست. به همین دلیل می توان از مراکز چاپی که بتوانند این خدمات را ارائه دهند کمک گرفت. مجموعه صحافی گالینگور آماده است تا در پرینت رنگی و سیاه سفید انواع موارد چاپی با تیراژ های مختلف به شما کمک کند. در ادامه ی این محتوا به معرفی بیشتر این موضوع می پردازیم.

 

پرینت چیست و چه کاربردی دارد؟

پرینت رنگی و سیاه سفید

پرینت کردن اصطلاحی است که برای چاپ تصاویر یا متن ها بر روی انواع کاغذ به کار برده می شود. به دستگاهی که فرآیند چاپ را انجام می دهد، پرینتر می گویند. پرینتر ها انواع مختلفی دارند که هر کدام کاربرد خاصی دارد. از انواع پرینتر ها می توان به پرینتر لیزری، پرینتر ماتریس سوزنی، پرینتر افست، پرینتر جوهر افشان، پرینتر سیلک، پرینتر تماسی یا غیر تماسی اشاره کرد. این پرینتر ها می توانند قابلیت پرینت رنگی یا پرینت سیاه سفید داشته باشند.

در فرایند پرینت رنگی و سیاه سفید باید در دستگاه پرینتر جوهر مورد نیاز برای چاپ را قرار داد. به این منبع تونر یا کارتریج می گویند که استفاده از این دو به نوع پرینتر بستگی دارد. در پرینتر سیاه و سفید از جوهر هایی با رنگ سیاه و سفید و در پرینتر رنگی از جوهر هایی با سه رنگ اصلی قرمز و زرد و آبی به همراه سیاه و سفید استفاده می شود. در فرایند پرینت رنگی و سیاه سفید، این رنگ ها به وسیله ی دستگاه با یکدیگر ترکیب می شوند تا در پایان بتوانند رنگ مورد نظر را چاپ کنند. در این هنگام توجه داشته باشید که رنگ ها مخصوصا اگر کالیبره نباشند ممکن است در صفحه ی مانیتور با خروجی چاپ شده متفاوت باشند. به همین دلیل می توان از نرم افزار هایی مثل Color checker برای تنظیم رنگ استفاده نمود. تنظیمات این نرم افزار کمک می کند رنگی پرینت رنگی و سیاه سفید با رنگ تصویر بر روی مانیتور یکسان باشد.

 

تفاوت بین پرینت رنگی و سیاه سفید

تفاوت پرینت رنگی و سیاه سفید در استفاده از جوهر آن ها است. جوهر های رنگی به نسبت جوهر سیاه و سفید قیمت بالاتری دارند. در نتیجه هزینه ی چاپ آن ها نیز بالاتر خواهد بود. در مواقعی که شما نیاز به چاپ متن یا تصاویری دارید که رنگ و فرم اصلی آن ها دارای اهمیت است، می توانید از چاپ رنگی استفاده کنید. اما در مواقعی که تصاویر رنگی اهمیت به سزایی ندارند، برای صرفه جویی در هزینه می توان از چاپ سیاه و سفید استفاده کرد.

 

کاربرد های پرینت رنگی و سیاه سفید

کاربرد های پرینت رنگی و سیاه سفید

از پرینت رنگی و سیاه سفید می توان در صنایع مختلفی مثل تبلیغات، بسته بندی، چاپ آثار آموزشی و… استفاده کرد. در چاپ بروشور، تراکت، پوستر، فتوکپی اسناد و مدارک، کاتالوگ های رنگی، جزوات مدارس و دانشگاه و… شما می توانید از پرینت رنگی و سیاه سفید استفاده کنید. همچنین شما می توانید تصاویر و متون مورد نظر خود را چه به صورت پرینت رنگی و چه به صورت پرینت سیاه سفید بر روی انواع کاغذ ها چاپ کنید. در همین راستا می توانید ساخت استیکر و لیبل، چاپ بر روی PVC، چاپ جلد نرم و… را بر روی متریال مورد نظرتان با تعداد و سایز دلخواه در اختیار داشته باشید.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی و برش در مجموعه صحافی گالینگور

مجموعه صحافی گالینگور، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت هدایا است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات پرینت رنگی و سیاه سفید و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با پرینت رنگی و سیاه سفید، برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *