چاپ جلد کتاب و دفتر

چاپ جلد کتاب و دفتر

انتخاب چگونگی چاپ جلد کتاب و دفتر مثل انتخاب لباس برای محتوای درونی و هویت آن ها است! این که شما بتوانید با توجه به محتوای یک کتاب و ارزش مادی یا معنوی آن جلد و پوششی انتخاب کنید، امر مهمی است. این مساله سبب می شود تا مخاطبان کتاب یا دفتر شما با اندیشه در جلد آن، از آن نوشتار بهره بگیرند. چاپ جلد کتاب و دفتر مورد نظر شما می تواند بنا به نیاز و سلیقه ی شما تامین گردد. جنس، اندازه، یا نوع صحافی و… جملگی می توانند در چاپ یا صحافی جلد کتاب و دفتر متغیر باشند.

 

انواع کتاب و دفتر و جلد آن ها

انواع کتاب و دفتر و جلد آن ها

در چاپ جلد کتاب و دفتر مهم ترین موردی که مورد توجه قرار می گیرد، نوع محتوای آن کتاب و دفتر است. محتوای یک کتاب یا دفتر می تواند ماهیت کاربرد آن را نیز برای مخاطب روشن کند. از انواع کتاب ها می توان به کتاب کودک، بزرگسال، دانشگاهی و درسی، کتاب نفیس و کتاب های جیبی اشاره کرد. همان طور که مشاهده می کنید، از نام و محتوای برخی از این دسته بندی ها می توان به بهترین انتخاب برای چاپ جلد آن کتاب پی برد. برای مثال کتاب های نفیس مانند کتاب قرآن، شاهنامه ی فردوسی، دیوان های شعر و… کتاب هایی هستند که معمولا با روش های اعلی به چاپ می رسند. این دسته معمولا از صحافی جلد کتاب و دفتر به روش گالینگور یا صحافی جلد سخت بهره می برند.

همچنین چاپ جلد کتاب و دفتر به شکل جلد نرم نیز برای کتاب های عمومی بزرگسال و کتاب های دانشگاهی استفاده می شود. چرا که این سری کتاب ها معمولا با تیراژ های بالا چاپ می شوند. در نتیجه چاپ و صحافی جلد آن ها معمولا به صورت جلد نرم است. لازم به ذکر است که چاپ جلد کتاب و دفتر با سایز های مختلفی صورت می گیرد. به عنوان مثال کتاب های جیبی یا رمان های کوتاه در اندازه های کوچک تری نسبت به دیگر کتاب ها چاپ می شوند.

علاوه بر چاپ جلد انواع کتاب ها، دفتر ها نیز از انواع چاپ و صحافی جلد بهره می برند. از انواع دفتر ها می توان به دفتر های جلد سخت، دفتر خاطرات، دفتر یادداشت، دفتر مشق و… اشاره کرد. صحافی و چاپ جلد دفتر ها نیز متناسب با کاربرد آن ها صورت می گیرد. برای مثال دفتر های مشق معمولا به شیوه ی فنری صحافی می شوند و با جلد نرم چاپ می شوند. و یا دفتر های خاطرات معمولا با جلد سخت و با صحافی چسب گرم تولید می شوند.

 

انواع چاپ جلد کتاب و دفتر

همان طور که گفتیم چاپ جلدها در موارد مختلفی قابل تغییر است. از سایز کتاب یا دفتر گرفته تا شیوه ی صحافی ستون فقرات آن به جلد می تواند بر اساس نیاز متفاوت باشد. از انواع سایز های قابل استفاده برای چاپ جلد کتاب و دفتر می توان به رقعی، وزیری، شومیز، خشتی، رحلی، جیبی و… اشاره کرد. همچنین چاپ روی صفحه ی جلد نیز می تواند به صورت های طلا کوب، چاپ افست، چاپ دیجیتال، چاپ دستی و… صورت گیرد.

 

انواع صحافی جلد کتاب و دفتر

انواع صحافی جلد کتاب و دفتر

صحافی جلد کتاب و دفتر متشکل از دو بخش است. بخش اول صحافی جلد و بخش دوم صحافی شیرازه ی کتاب یا دفتر. برای صحافی جلد از روش های صحافی جلد نرم، جلد سخت، جلد گالینگور، جلد پارچه ای، جلد ارگانایزر یا کلاسوری و… استفاده می شود. برای اتصال شیرازه ی کتاب به جلد نیز از روش هایی مانند صحافی دوخت، صحافی منگنه، صحافی فنری، صحافی چسب گرم، صحافی چسب سرد و… بهره گرفته می شود.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی و برش در مجموعه صحافی گالینگور

مجموعه صحافی گالینگور، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات چاپ جلد کتاب و دفتر و انواع دیگر چاپ است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید.

همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مطلب برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *