صحافی دانشجویی

صحافی دانشجویی

صحافی پایان نامه چیست؟

صحافی پایان نامه چیست؟

پایان نامه نوشتاری است که دانشجویان در انتهای تحصیل خود و در هنگام فارغ تحصیلی از دانشگاه آن را بر اساس اطلاعاتی که در سال های تحصیل خود به دست آورده اند گردآوری می کنند. پایان نامه می تواند شامل نظریه ها، ارائه دانش و تجربیات تحصیلی باشد که توسط دانشجو به سایرین توضیح داده می شود. نکته ی حائز اهمیت در این مساله، چگونگی صحافی پایان نامه ی دانشجویی است. در هنگام صحافی پایان نامه نکات مهمی را باید در نظر بگیرید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

هنگام صحافی پایان نامه توجه به جلد آن اهمیت زیادی دارد. چرا که جلد پایان نامه نشان دهنده ی زمان و ارزشی است که شما برای پایان نامه ی خود گذاشته اید. معمولا برای صحافی پایان نامه از جلد سخت یا گالینگور استفاده می شود و مشخصات بر روی آن به شکل طلا کوب با چاپ دیجیتال یا چاپ دستی حک می شود. همچنین اگر تعداد صفحات پایان نامه زیاد باشد، از روش صحافی ستون فقرات به روش دوخت استفاده می شود. همچنین در صحافی پایان نامه معمولا رنگ جلد انتخابی باید بر اساس گروه رشته ها باشد.

برای مثال رنگ مربوط به رشته های علوم انسانی و سیاسی، زبان و ادبیات، رشته های مدیریتی، حسابداری و الهیات آبی یا سرمه ای است. همچنین رنگ جلد در پایان نامه ی رشته های هنر و معماری معمولا زرشکی انتخاب می شود. رشته های علوم پایه با رنگ سبز و پایان نامه ی رشته های منابع طبیعی و باستان شناسی و… با رنگ فیروزه ای صحافی می شوند.

 

 

صحافی جزوه چیست؟

صحافی جزوه چیست؟

صحافی جزوه معمولا به دو صورت انجام می شود. در مواقعی جزوات از پیش توسط دانشجو یا دانش آموز یا اساتید نوشته شده و بعد از آن نیاز به مرتب سازی و صحافی آن وجود دارد. اما در مواردی از سمت اساتید یا دبیران جزوات در اختیار دانشجویان یا دانش آموزان قرار می گیرد. در این حالت نیاز به چاپ از روی یک نسخه جزوه با تیراژ بالا است. همچنین علاوه بر چاپ آن نیاز به صحافی نیز وجود دارد.

بهترین نوع صحافی جزوه که در میان دانشجویان کاربرد بسیاری دارد، استفاده از صحافی سیمی یا فنری است که مانع از به هم ریختگی می شود. همچنین از دیگر انواع صحافی از جمله منگنه، چسب گرم، دوخت، طلق و شیرازه و… نیز در موارد نیاز و کاربرد استفاده می شود.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی و برش در مجموعه صحافی گالینگور

خدمات صحافی

مجموعه صحافی گالینگور، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت انواع هدایای شرکتی است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی انواع خدمات صحافی دانشجویی است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید.

همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید. امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در رابطه با خدمات صحافی دانشجویی، برای شما خواننده ی محترم مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *