صحافی منگنه

صحافی منگنه

امروزه در بیشتر خانه ها دستگاه منگنه ی ساده یافت می شود. زیرا می توان گفت که صحافی منگنه پر کاربرد ترین و رایج ترین نوع صحافی است. مصداق های این نوع صحافی را می توانید در همه جای زندگی روزمره مشاهده کنید. در صحافی کتاب های درسی، بروشور های تبلیغاتی، مجلات و… معمولا از صحافی منگنه استفاده می شود. قصد داریم در این قسمت شما را با انواع صحافی منگنه و کاربرد های استفاده از آن آشنا کنیم.

 

انواع منگنه و صحافی به وسیله ی آن

صحافی منگنه

منگنه به دو شکل منگنه ی ساده و منگنه ی لوپ استفاده می شود. این دو نوع منگنه کاربرد و همچنین شکل متفاوتی دارند. اما شیوه ی انجام آن ها تقریبا یکسان است. با این تفاوت که میخ های مورد استفاده برای دستگاه برای هر نوع متفاوت است. از منگنه ی ساده تحت عنوان مفتول صحافی نیز یاد می شود. همچنین از منگنه ی لوپ با شکل نیم دایره ای که دارد می توان به راحتی در زونکن استفاده کرد.

استفاده از صحافی منگنه به نسبت دیگر انواع صحافی بسیار سریع و مقرون به صرفه است. حتی دستگاه منگنه نیز نسبت به دیگر دستگاه های صحافی بسیار ارزان تر و کوچک تر است. به طوری که میتوان دستگاه مخصوص به آن را در سایز های مختلف خریداری و در منزل یا دفتر کار استفاده کرد.

 

شیوه ی انجام صحافی منگنه

شیوه ی انجام صحافی منگنه

در صحافی منگنه باید ورقه ها مضربی از ۴ باشند. چرا که ابتدا چاپ بر روی ورقه های مد نظر انجام می شود. سپس ورقه ها از وسط تا شده و روی هم قرار می گیرند. در این زمان ۴ ناحیه ایجاد می شود. اگر چاپ بر روی کاغذ ها مضرب ۴ نباشند، صفحات خالی در میان کتاب ما وجود دارد. در آخر در ناحیه ی تا خوردگی منگنه زده می شود. برای صحافی منگنه ی ساده تعداد صفحات باید بیشتر از ۲۸ صفحه باشد تا منگنه حالت آزاد پیدا نکرده و به خوبی قفل شود.

جلد روی محصول نهایی بعد از انجام صحافی منگنه، معمولا به وسیله ی کاغذی ضخیم تر صورت می گیرد. به این ترتیب، این جلد می تواند مقاومت بیشتری داشته و مانع از شل شدن منگنه شود. معمولا برای جلد کتاب هایی که با منگنه صحافی شده اند، از جلد نرم و یا کاغذ گلاسه استفاده می شود. جلد سخت برای انجام صحافی منگنه مناسب نیست. زیرا منگنه توان نگهداری ضخامت و سنگینی این نوع جلد را ندارد.

 

کاربرد های صحافی منگنه

کاربرد های صحافی منگنه

از صحافی منگنه برای صحافی تعداد ورقه های پایین استفاده می شود. چرا که با افزایش تعداد ورقه ها، ضخامت محصول نهایی بیشتر می شود. در نتیجه منگنه به خوبی نمی تواند از پاشیدگی شیرازه ی کتاب جلوگیری کند. در نتیجه در اموری مثل نظم دادن به یاد داشت ها، صحافی جزوه ها، کاتالوگ، بروشور، تقویم، کتاب کودک، مجله و دیگر مواردی که تعداد ورقه های مصرفی در آن ها پایین است، می توان از منگنه ی ساده استفاده کرد.

حداکثر تعداد کاغذ هایی که می توان برای آن ها از این نوع صحافی بهره گرفت، ۱۰۰ عدد کاغذ با قطر نازک است. برای تعداد بیشتر از این، معمولا از صحافی فنری یا صحافی چسب استفاده می شود. چرا که منگنه نمی تواند میزان فشار وارده را تحمل کند. از منگنه ی لوپ در مواردی استفاده می شود که نیاز به آرشیو کردن باشد. به وسیله ی شکل آن، میتوان هر تعداد از این نوع صحافی را به وسیله ی زونکن نگهداری کرد.

 

ارائه ی انواع خدمات چاپ، صحافی کتاب و انواع برش در مجموعه صحافی گالینگور

مجموعه صحافی گالینگور، ارائه دهنده ی انواع خدمات چاپ و صحافی و ساخت هدایا است. یکی از عناوین فعالیت در این مجموعه ی بزرگ، ارائه ی خدمات صحافی منگنه و دیگر انواع صحافی است. شما می توانید با ثبت سفارش مد نظر خود، در کم ترین زمان ممکن و با معقول ترین هزینه، از این خدمات بهره ببرید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر ردیف های خدماتی از اطلاعات ذکر شده استفاده ببرید و سفارش مد نظر خود را درج نمایید.

قصد داشتیم با توضیحات ارائه نموده در رابطه با صحافی منگنه، در انتخاب صحیح و متناسب با نیاز، به شما عزیزان کمک کنیم. مجموعه صحافی گالینگور تلاش دارد تا با ارائه ی این خدمات، علاوه بر عرضه ی محصولات و خدمات خود به مشتریان، سهمی در حفظ شان منزلت کتاب داشته باشد. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *